Aktuality

freelancer David Bowie

4.4.2018

 

Limitovaná edice na počest geniálního hudebníka
a jeho nesmrtelné legendy

IKONA BRITSKÉHO ROCKU A LEGENDA SVĚTOVÉHO POPU MÁ SVŮJ HODINÁŘSKÝ MODEL OD RAYMOND WEIL


Raymond Weil, švýcarská hodinářská značka z Ženevy, ve spolupráci se společností David Bowie Estate vzdává hold legendárnímu hudebníkovi jménem David Bowie. Limitovaná edice Freelancer “David Bowie”, je poctou životní a hudební kariéře jednoho z nejvlivnějších umělců všech dob. Uvádí se na trh v době jeho nedožitých sedmdesátých narozenin a je věnována několika z mnoha postav, které vytvořil tento umělec s nekonečnou kreativitou, velký vizionář a člověk tisíce tváří a hlasů. Bowieho talent bez hranic a tvůrčí odvaha vyzařuje z jeho posledního díla ★, které bylo představeno minulý rok a sklidilo nejlepší kritiky a mnoho cen např. Grammy Awards a dvě Brit Awards 2017.
Na oslavu jeho nesmrtelné legendy vybral RAYMOND WEIL svůj nejsvobodomyslnější model - freelancer. Pouzdro má průměr 42 mm a číselník vypadá jako vinylová deska s designovými prvky, jimiž se tento britský umělec proslavil. Klíčový je blesk nakreslený na tváři, se kterým se David Bowie poprvé objevil na obalu alba Aladdin Sane z roku 1973. Tato typická značka je umístěna nahoře u číslice 12 - stylizovaný červený blesk je opravdu nepřehlédnutelný. U číslice 6 je klasické pop-artové logo, které specielně pro Davida Bowieho navrhnul Andy Warhol a poprvé se objevilo na coveru alba Diamond Dogs v roce 1974.
Číslovaná limitovaná edice má 3 000 kusů. Freelancer “David Bowie” je osazen mechanickým samonatahovacím strojkem, který kryje víčko s portrétem Davida Bowieho v jeho typickém klobouku. Tuto fotku vytvořil v roce 1974 slavný fotograf populárních legend Terry O’Neill. Fotka je natištěná na safírovém sklíčku, z něhož umělec hledí na svět svým atypickým elektrizujícím pohledem.
“Byl to umělec s vlastními pravidly, vizionář, ikona mnoha tváří, jehož práce je svědectvím mimořádné kariéry hudebníka a uměleckého tvůrce. Jeho hudební a stylová metamorfóza nastartovala jeho tvorbu a katapultovala ho i všechny jeho postavy do legendárních výšin. Zosobňuje svobodného ducha, který značku Raymond Weil doprovází na její každodenní cestě již od doby jejího založení,” řekl Elie Bernheim, CEO společnosti RAYMOND WEIL.
“Vždy jsem cítil, že mezi velkými hodinářskými díly a fotografií existuje skutečná synergie. Přesnost měření času je podobná fotografově potřebě znát přesný moment, kdy zachytit ten správný obraz. Pro mě, jako pro sběratele hodinek, je spolupráce s Raymond Weil na tomto projektu úžasným zážitkem. Jejich hodinky jsou nádherné. Jsem nadšený, že se rozhodli vzdát tímto způsobem poctu Davidovi Bowiemu a jsem hrdý, že toho můžu být součástí,” uvedl Terry O’Neill

Další informace a diskuse na sociálních sítích s hashtagem #RWDavidBowie

freelancer David Bowie  
reference 2731-STC-BOW01 
strojek mechanický samonatahovací – RW4200 
rezerva chodu 38 hodin
kameny 26 ks
funkce centrální ručky - hodiny, minuty, sekundy
pouzdro kulaté, ocelové, diametr: 42,5mm, výška: 10,5mm 
korunka ocelová, šroubovací, RW monogram
sklíčko safírové s dvojitou antireflexní vrstvou
číselník

černý galvanický se saténovým broušením, červený blesk u číslice 12, červené pop-art logo od A. Warhola, ručky s vrstvou Super-Luminova

zadní víčko šroubovací, safírové sklíčko s portrétem Davida Bowieho
řemínek černá telecí kůže s červeným prošíváním, překlápěcí spona Raymond Weil s dvojitým bezpečnostním tlačítkem
vodotěsnost 100m

 

maestro Beatles

24.3.2017

Beatles "Abbey Road" mistři okamžiku i věčnosti

V loňském roce nám Raymond Weil ke svým čtyřicátinám nadělil limitovanou edici maestro Beatles, s bílým číselníkem a černými „beatlesáckými“ detaily. Tahle podařená věcička zmizela z hodinářských pultů stejně rychle, jako desky Beatles mizely z obchodů s hudebninami. Beatlemánie v Raymond Weil pokračuje a s ní i úspěšná spolupráce s touto anglickou rockovou kapelou. V letošním roce jsme se dočkali nové limitované edice maestro Beatles. Je věnovaná poslednímu albu z dílny legendárních Fab Four s názvem „Abbey Road“, které odborníci považují za nejzdařilejší a hudebně nejvyzrálejší. Limitovaná edice je číslovaná a má celkem 3 000 kusů. Její design je stejně originální i nadčasový jako tvorba Beatles, která se svými hity navždy zapsala do hudební historie i širokého povědomí.


„Jsem fandou Beatles, jako asi mnoho jiných lidí, ale musím přiznat, že po setkání s nadšenými sběrateli a fanoušky, jsem této kapele úplně propadl. Pochopil jsem respekt i fascinaci, kterou v lidech probouzeli, i obrovské dědictví, které v hudbě zanechali. Beatles zvítězili nad časem,“ řekl Elie Bernheim, CEO Raymond Weil.


Číselník limitované edice maestro 'The Beatles “Abbey Road”, zasazený do 39,5 mm ocelového pouzdra, je kopií vinylové desky s vyrytými gramofonovými drážkami a místo číslice 4 má obrázek 4 kráčejících siluet. Je inspirovaný proslulým obalem jejich posledního alba se čtyřmi postavami na silničním přechodu. Fotka, na které John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr přecházející přes silnici u nahrávacího studia Abbey Road, je dnes známá po celém světě. Uprostřed číselníku a na safírovém zadním víčku hodinek je logo Beatles, nejslavnější logo v hodinářském průmyslu. Pod safírovým víčkem se ukrývá švýcarský automatický strojek RW4200.


Raymond Weil nabízí sběratelům a audiofilům hodinářskou tříručkovou klasiku s datumovkou a originálně zpracovaným číselníkem s motivem hudebních velikánů, kteří se navěky vryli do hudební historie.

 

maestro Beatles "Abbey Road" limited edition  
reference 2237-ST-BEAT2
strojek automatický, RW4200, časová rezerva 38 hodin, 26 kamenů
funkce hodiny, minuty, sekundy, datum
pouzdro kulaté, leštěná ocel
diametr 39,5mm
výška 9mm
korunka leštěná ocelová s vroubkováním a logem RW
sklíčko safírové s dvojitou antireflexní vrstvou
číselník černý ve stylu vinylových LP, 4 siluety na indexu 4, oficiální logo Beatles
ručky ocelové, tvar „baton“
zadní víčko kouřové safírové sklíčko s oficiálním logem Beatles a číslem limitované edice
náramek kovový tah z leštěné oceli, překlápěcí spona s dvojitým bezpečnostním systémem
vodotěsnost 50m / 5 ATM

 

shine Repetto

23.3.2017

Pas de Deux pro Raymond Weil a Repetto

Raymond Weil ve spolupráci s firmou Repetto vytvořil nádhernou verzi modelu shine inspirovanou éterickým světem baletu. Model shine “Etoile”, symbol svobody a elegance, se zjevil oděn v jemném tylu a představil všechny své herecké tváře, které dokáže střídat stejně lehce jako své hodinkové řemínky, ušité z baletní kůže Repetto. Šperkové hodinky, které se jako mávnutím kouzelného proutku umí proměňovat do nejrůznějších stylů, jsou věrným společníkem žen a dívek, které během dne dokážou sehrát tolik úžasných rolí.

Oponu vzhůru, přichází shine “Etoile”: Stříbřitý galvanizovaný číselník je lehce zahalený do jemného tylu, pod kterým prosvítá paprskovitý brus s efektem budícím letmý dojem třpytivého pohybu. Vše je půvabně orámováno ocelovým pouzdrem o velikosti 32 mm. Unikátní patentovaný systém s otočným kroužkem na zadním víčku, jehož autorem je R&D tým Raymond Weil, umožňuje snadnou a rychlou výměnu řemínků různých barev a materiálů. Kromě klasického kovového tahu jsou u shine “Etoile” na výběr dva barevné řemínky z kůže Repetto. Jeden je v růžové barvě něžných klasických baletních střevíčků a druhý je třpytivě černý, tajemný a kouzelný jako hvězná noční obloha. Díky své rychlé proměně shine “Etoile” dokáže vklouznout do jakékoliv denní i noční role, stejně jako talentované baleríny a tanečnice.
„Naše odborné zkušenosti jsou živým dědictvím, které kultivujeme a předáváme do budoucnosti. Stejný přístup má i Raymond Weil a to nás přivedlo ke spolupráci. Jsme dva nezávislé rodinné podniky, které si zakládají na přesnosti a dokonalosti,“ uvedl Jean-Marc Gaucher, CEO firmy Repetto.

Tento podnik vznikl v roce 1947 kousek od Pařížské opery. Rose Repetto chtěla pro svého syna, tanečníka Rolanda Petita vytvořit baletní boty tak dokonalé, aby po nich zatoužili tanečníci na celém světě. Její velmi přizpůsobivé a skvěle tvarované střevíce opravdu dobyly svět a získaly renomé nejlepších tanečních mistrů a balerín. Od roku 2009 je osud této firmy v rukou Jean-Marca Gauchera, který s ní letos oslaví její sedmdesátiny. V kulisách pohádkového rodinného příběhu z ní vybudoval podnik s bohatým sortimentem obuvi, koženého zboží a vůní.

„Už 40 let zhmotňuje Raymond Weil bohaté odborné zkušenosti švýcarského hodinářství. A už 70 let pečuje Repetto o eleganci, know-how a krásu francouzského stylu. Stylu země, která stála u zrodu klasického baletu. Repetto a Raymond Weil jsou nositelé úžasných rodiných příběhů, které spojuje touha po dokonalosti a přesnosti. Společně chceme dělat doprovod ženám na celém světě a okrášlit jejich životy,“ řekl Elie Bernheim, CEO Raymond Weil.

 

shine “Étoile” Special Edition
 
reference 1600-STS-RE659
strojek quartzový
funkce hodiny, minuty, datum
pouzdro kulaté, leštěná ocel, 49 diamantů, s patentovaným systémem výměny náramků 
diametr 32mm
výška 8,6mm
korunka leštěná ocelová s vroubkováním a modrým lakováním
sklíčko safírové
číselník stříbrný s paprskovitým brusem a dekorací se vzorem baletního tylu
indexy římské číslice
ručky modré s ocelovým leskem, listový tvar
zadní víčko šroubovací
náramek leštěný kovový tah a 2 kožené řemínky, překlápěcí spona s dvojitým bezpečnostním tlačítkem
vodotěsnost 50 m / 5 ATM

 

freelancer Chronograf

4.11.2016

Perfektní spojení technické dokonalosti a moderního designu

Nezávislý a vizionářský Freelancer dokonale vystihuje tvůrčího ducha, který svému podniku vtiskl už jeho zakladatel pan Raymond Weil. Je sportovní a moderní a má vysoký technický výkon.

Nový pánský Freelancer Chronograf 7740-SC3-65521 je osazen automatickým strojkem, který díky poměrně vysoké frekvenci setrvačky dokáže provádět velmi přesná měření. Jeho rezerva chodu je 46 hodin. Na ocelovém pouzdře je modrá PVD luneta se stupnicí tachometru. Stříbrný číselník má tři modré ukazatele chronografu a datumovku. Řemínek je z perforované teletiny.

Tento model má dvě další varianty: s černým číselníkem a žlutými ručkami a se stříbrným číselníkem a červenými ručkami. Řemínky mají prošívání v barvě ruček.

Freelancer Chronograf se vyrábí pouze v pánské verzi. Je to velmi osobitý model určený aktivním mužům, kteří mají silné charisma.

freelancer Chronograf  
reference 7740-SC3-65521
strojek mechanický chronograf se samonátahem, časová rezerva 46 hodin
funkce hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf
pouzdro nerezová ocel a modrá PVD luneta s tachometrem
diametr 43,5mm
výška 13,7mm
korunka šroubovací s logem RW
sklíčko safírové s dvojitou antireflexní vrstvou
číselník stříbrný s indexy
zadní víčko safírové, šroubovací
náramek řemínek z telecí kůže
vodotěsnost 100 m / 330 ft / 10 ATM

 

 

SEW 2016

14.10.2016

Třetí ročník brněnského Salonu výjimečných hodinek SEW je za dveřmi. Pojďme se podívat, co nás letos čeká.

Stejně jako v loňském roce bude hlavní prostor věnován luxusním hodinkám a chronografům – technickým novinkám, raritám a komplikacím, výjimečným materiálům, high-tech řešením i tradiční jemné hodinářské práci. A stejně jako loni bude příležitost si hodinky přímo vyzkoušet či o nich pohovořit se zástupci jednotlivých značek. V letošním roce se výstavy zúčastní 26 značek z České republiky, Slovenska, Švýcarska, Německa a Japonska.


Druhé patro bude patřit především historickým modelům ze švýcarského muzea Longines a doprovodným přednáškám našich i zahraničních hodinářských odborníků, které budou probíhat po celou dobu výstavy.


Za Českou republiku zde vystoupí Libor Hovorka (odborník a bývalý vývojář PRIM Manufacture), Jaromír Ondráček (učitel jediné hodinářské školy) a Igor Sirota (odborník a šéfredaktor časopisu Hodinky a šperky). Osobně bude přítomna i ředitelka Marie Reber, ředitelka muzea Longines, která také vystoupí v rámci doprovodného programu.

 

 

Seznam vystavovatelů

Program přednášek

Objednávka vstupenek

 

tango 300

6.10.2016

progresivní chronograf v avantgardním designu

Díky své 300 metrové vodotěsnosti, osobité estetice a ergonomické funkčnosti se tango 300 stalo velice atraktivním chronografem. Černá se stříbrnou, to je velmi energická barevná kombinace, která dobře kontrastuje s perfektně provedenými detaily tmavých součástí pouzdra a náramku. Červené ručky a pryžový náramek zdůrazňují sportovní a moderní charakter tohoto modelu. Luminiscentní indexy a ocelové šroubky na lunetě jsou typickým a osobitým rysem řady tango už od roku 1995.

Číselník má tři ukazatele chronografu a datumovku a je k dostání i v modré barvě v kombinaci s ocelí.

Model tango 300 se svým avantgardním designem a vysokým technickým výkonem je určen dynamickým mužům s vytříbeným sportovním stylem.

 

tango 300  
reference 8560-SR1-20001
strojek quartzový chronograf
funkce hodiny, minuty, sekundy, datum, chronograf
pouzdro kulaté, ocelové s vrstvou PVD
diametr 43mm
výška 11,9mm
korunka šroubovací s logem RW
sklíčko safírové
číselník černý s luminiscentními indexy 
ručky ocelové, tvar „baton“
zadní víčko šroubovací
náramek přírodní pryž s ocelovou překlápěcí sponou s dvojitým bezpečnostním tlačítkem
vodotěsnost 300m / 1000ft / 30ATM

 

 

Nová dámská řada SHINE

9.9.2016

Festive attire? Business formal? Nebo smart casual?

... žádný dresscode už nebude problém,

během pár sekund můžete své hodinky

přizpůsobit libovolnému stylu ...

Elegantní, něžná i smyslná – to je naše nová kolekce SHINE. Nyní bude ladit do módních tónů letošního podzimu. Jediné hodinky Vám postačí pro vyšperkování mnoha outfitů pro každou denní i večerní příležitost. Buďte vždy jiná a přesto stále stejně elegantní. Své oblíbené hodinky Shine už nemusíte nikdy odkládat, díky vyměnitelným řemínkům s Vámi budou ladit v mnoha stylech i barvách. Festive attire? Business formal? Nebo smart casual? Během pár sekund můžete své hodinky přizpůsobit libovolnému dresscodu.

Všechny modely z kolekce Shine jsou osazeny quartzovým strojkem. Pouzdro s diametrem 32mm může být ocelové nebo bicolor se zlacenými detaily. Samozřejmostí je safírové sklíčko, vodotěsnost 50 m, šroubovací víčko a hromada diamantů. Minimalistky si však mohou zvolit i verzi bez drahokamů. Ve „startovní“ sadě dostanete černý saténový řemínek a kovový tah. Další řemínky už si vyberete sama z webového vzorníku podle svého vkusu, fantazie či momentální nálady.

Řemínek si můžete sama vyměnit během pár sekund – díky sofistikovanému mechanismu je celá procedura velice snadná a přesto vše drží pevně a spolehlivě. Stačí pootočit kroužkem na zadním víčku hodinek, vyjmout řemínek, nasadit nový a kroužek zase pootočením utáhnout.

Hodinky Shine Vám rádi předvedeme v síti našich autorizovaných prodejen. Řemínky si pak už můžete objednat sama na webové stránce www.raymond-weil.com/shine.

 

KATHERYN WINNICK

16.6.2016

Čas pro mě znamená především sílu okamžiku.

Kdykoliv se podívám na své hodinky, uvědomím si,

jak je vzácný a jak krásně ho lze využít.

Katheryn Winnick, hvězda seriálu Vikingové, se stala novou tváří značky Raymond Weil. Její přirozená krása s dynamickým nábojem a silné charisma skvěle doplňují filozofii této hodinářské značky, která podporuje umělce různých žánrů a jako jedna z mála švýcarských firem si dodnes zachovala svoji nezávislost.


Katheryn Winnick pocházející z Kanady je všestranná a talentovaná herečka. Kromě seriálu Vikingové se objevila jako Chelsea v horroru Hellraiser, Chalice v dramatu Švédská trojka a dále ve filmech Love & Other Drugs nebo Geostorm od Warner Bros. Blíže jsme ji mohli poznat i prostřednictvím několika televizních show (House M.D, Bones, Criminal Minds). V seriálu Vikingové, který běží na History Channel již ve čtvrté sérii, ztvárnila jednu z hlavních rolí jménem 'Lagertha', za kterou v roce 2014 získala nominaci v kategorii “Best Performance by a Lead Dramatic Actress” na Canadian Screen Awards a v roce 2015 další nominaci v kategorii "Best Supporting Actress" na Television Critics Choice Awards.
Tato velmi osobitá a svobodomyslná žena je mistryní bojových umění s černým páskem v Tae Kwon Do a karate a také držitelkou licence osobního strážce. Po ukončení studia na univerzitě v kanadském Torontu odešla za hereckým úspěchem do New Yorku a Los Angeles.
“Poprvé jsme Katheryn Winnick potkali na natáčení čtvrté série seriálu Vikingové a okamžitě jsme byli okouzlení silou její osobnosti a vnitřní krásou. Je ideální představitelkou naší dámské kolekce a jsme rádi, že ji mezi námi můžeme přivítat jako novou tvář naší značky”, řekl Elie Bernheim, CEO společnosti RAYMOND WEIL.

“Jsem nadšená z tohoto nového partnerství. RAYMOND WEIL stejně jako já obdivuje umění a sílu i krásu žen. Tato společnost nabízí elegantní hodinky, které reflektují styl, individualitu a osobitost. Jsem velmi aktivní a stále na cestách. Potřebuji hodinky, které mne ozdobí a budou ladit s outfity pro mnoho různých příležitostí. RAYMOND WEIL je značka přesně pro mě – vyrábí nádherné hodinky pro aktivní a moderní ženy”, prohlásila Katheryn Winnick.
RAYMOND WEIL představil Katheryn Winnick jako tvář dámských kolekcí své značky. Kromě kolekce Shine je to i Noemia – řada modelů, které jsou plné elegance a vytříbeného vkusu s trochou moderny. Nevinná a jemná a přesto vyzrálá a velmi ženská – taková je kolekce Noemia, která rozumí moderním ženám a obdivuje jejich přednosti.
Kolekce Shine je symbolem smyslnosti a elegance. Na trh byla uvedena poprvé v roce 2005 a díky svým šarmantním, odvážným a osobitým tvarům se nesmazatelně zapsala do historie značky. Novou kolekci Shine představujeme letos při příležitosti 40-tého výročí založení společnosti RAYMOND WEIL. Modely jsou osazeny quartzovým strojkem, pouzdra o velikosti 32mm mají ladnější křivky a ženskou něžnost. Diamanty, perleť a ocelové i zlaté fasety jim dodávají exkluzivní lesk a třpyt. Na zadním víčku pouzdra se nachází jemný mechanismus sloužící k uvolnění a výměně řemínku.
Multitalentovaná ambassadorka značky RAYMOND WEIL Katheryn Winnick skvěle zosobňuje tuto třpytivou kolekci.

 

 

“Pro mě čas znamená především sílu okamžiku. Kdykoliv se podívám na své hodinky, uvědomím si, jak je vzácný a jak krásně ho lze využít. Nové hodinky RAYMOND WEIL Shine byly navrženy pro aktivní ženy jako jsem já, které umí ocenit elegantní hodinky perfektně ladící s jejich stylem i osobností”, uvedla Katheryn Winnick.
“Ženy byly pro naši značku vždy velmi důležité a dámské modely jsou součástí naší nabídky už od dob založení společnosti RAYMOND WEIL. Těší nás navrhovat elegantní modely, které potěší ženy s vytříbeným vkusem. Shine jsou hodinky i šperk, a proto k nim žádná žena nezůstane lhostejná, dámy je jimi mohou zdobit při všech denních i večerních příležitostech,” řekl Elie Bernheim, CEO společnosti RAYMOND WEIL.

 

Limitovaná edice MAESTRO BEATLES

6.4.2016

... múzou hodinářů a designérů
v ženevských dílnách Raymond Weil
se stala legendární kapela,
která změnila svět...

Nová limitovaná edice z luxusní hodinářské dílny Raymond Weil je na světě. Slavnostně byla uvedena na trh na letošním hodinářském veletrhu Baselworld: „Ladies and gentlemen … THE BEATLES!“


Ano, je to tak, múzou hodinářů a designérů v ženevských dílnách Raymond Weil se stala legendární kapela, která změnila svět. Čtyři originální, mladí a nesmírně talentovaní kluci milovali hudbu stejně jako lidé v Raymond Weil a se stejnou energií a odvahou tvořili svá slavná díla. Proto i každý kus z limitované edice Maestro Beatles má stejné charisma jako každá melodie z jejich nezapomenutelných hitů.


Leštěné ocelové pouzdro Maestro Beatles Limited Edition má diametr 39,5 mm a je osazeno automatickým strojkem. Na stupnici kolem číselníku jsou názvy všech alb, které Beatles během své hvězdné katiéry vydali. Výjimkou a velice zdařilým designérským kouskem je grafické zpracování názvu alba „Help“ na pozici 4, které vychází z původní podoby obalu tohoto alba. Stříbrný galvanický číselník je perfektně sladěný s leštěným ocelovým tahem. Na číselníku je dále datumovka na pozici 3 a oficiální logo Beatles. Na zadním kouřovém safírovém sklíčku je další logo Beatles a pořadové číslo modelu v limitované edici, která má celkem 3 000 kusů.


„Jsme velice pyšní na spojení naší značky s tak výjimečnou skupinou jako jsou Beatles. RAYMOND WEIL byl vždy úzce spojen s muzikou, je pro nás už dlouho bohatým zdrojem inspirace. Jsme velmi šťastní, že můžeme letos opět podpořit jednu z hudebních legend a naše čtyřicáté výročí oslavit s proslulými Fab Four!“ řekl Elie Bernheim, CEO společnosti RAYMOND WEIL.

Hodinky maestro Beatles se budou dodávat ve speciální krabičce s hudebními motivy. Na jejím víku je impozantní buben s logem Beatles a vnitřní strana je, stejně jako číselník, zdobená názvy všech třinácti alb z dílny této anglické legendy.
Další zajímavosti najdete na #RWTheBeatles

Partnerství s Universal Music

29.3.2016

Díky nově uzavřené spolupráci s prestižním hudebním vydavatelem

se můžete i Vy nechat unášet na vlnách hudby

nekonečným oceánem skladeb od Universal Music. 

Raymond Weil letos oslaví 40-té výročí svého založení. Do čtvrté dekády své kariery vstoupí s novým hudebním partnerem Universal Music. S vydavatelstvím, které stojí na špičce hudebního průmyslu a je domovem mnoha muzikatských legend. Právě uzavřená dohoda umožní společnosti Raymond Weil zprostředkovat nádherné hudební zážitky mnoha příznivcům klasické i moderní muziky.

Ženevská hodinářská značka Raymond Weil je odjakživa spojována s hudbou. Hudba je pro zdejší hodináře a designéry zdrojem inspirace zhmotněným do elegantních i energických hodinářských tvarů a křivek s poetickými názvy jako Tango, Toccata, Nabucco nebo Maestro. Hudební fascinace zde ale nekončí s tvůrčí fází výroby hodinek. Raymond Weil je i známým propagátorem a sponzorem mnoha hudebních událostí a talentovaných umělců od Brit Awards až po Australskou dětskou hudební nadaci. A nyní se rozhodl prostřednictvím nově uzavřeného partnerství s hudebním vydavatelstvím Universal Music otevřít hudební svět řadě nových příznivců vážné i populární muziky. V rámci spolupráce s Universal Music byla spuštěna nová digitální služba šitá na míru majitelům a obdivovatelům hodinek Raymond Weil.

Elie Bernheim, CEO Raymond Weil, o ní uvedl: „Jsme velice potěšeni tím, že se nám povedlo uzavřít partnerství a spojit své jméno s Universal Music, společností, která stojí na špičce hudebního průmyslu. Raymond Weil vždy podporoval hudbu všech žánrů. Prostřednictvím našeho nového hudebního servisu zprostředkujeme svým zákazníkům přístup k dílům nejlepších hudebních umělců, která mají velikou hodnotu.“

Tento nový hudební servis byl spuštěn na prestižním hodinářském veletrhu Baselworld 2016. Všem návštěvníkům webových stránek www.raymondweil.com umožní poslech 40-ti skladeb speciálně vybraných na oslavu letošního 40-tého výročí založení firmy Raymond Weil. Po registraci na výše uvedeném webu získají návštěvníci bezplatný přístup do RW radia s exkluzivním playlistem stovek hudebních skladeb setříděných do tématických kolekcí. Majitelé hodinek Raymond Weil navíc dostanou přístup k exkluzivním rozšířeným playlistům, k horkým novinkám nebo k videozáznamům nejlepších koncertů a legendárních show. Proběhnou zde i soutěže o lístky na výjimečné hudební události, o Meet & Greet se známými hudebníky, o vstupenky na jedinečné koncerty nebo o exkluzivní sběratelské vinylové edice.

Adrien Garrault, ředitel Universal Music, řekl: “Skvělé hodinářství vyžaduje přesnost, harmonii, eleganci, dobrý vkus, úctu k tradici i odvahu k inovaci, stejně jako skvělá hudba. V Universal Music nám bude potěšením pracovat s Raymond Weil, se společností lidí, kteří sdílejí stejné hodnoty i vášeň pro hudbu a hudební umělce.“

SEW 2015 videoreport

13.10.2015

... pojďte s námi prožít ještě jednou neopakovatelnou atmosféru hodinářského salónu SEW

 

 

SEW 2015 / Salon exceptional watches

7.10.2015

Výjimečné hodinky, výjimečné prostory, výjimeční lidé ... takový byl druhý ročník exkluzivního hodinářského salonu SEW / Salon exceptional watches.

SEW 2015 hostila Moravská galerie v Brně. 15 vystavovatelů a 1000 návštěvníků zde strávilo dva příjemné dny plné objevování technologických novinek, poznávání hodinářských tradic a zejména potkávání výjimečných osobností. Právě tím totiž brněnský hodinářský salon vyniká nad ostatními výstavami – milovníkům a obdivovatelům hodinářského umění umožňuje setkat se tváří v tvář s představiteli jednotlivých značek a pohovořit s nimi o všem, co je zajímá. Ať už je to nákup nových hodinek nebo vyzkoušení nejnovějších modelů haute-horologerie.


K nejobdivovanějším modelům patřil TAG Heuer Mikrograph, nejpřesnější mechanický chronograf na světě, jehož nepokoj pracující na neuvěřitelné frekvenci 360 000 kyvů/hodinu umožňuje sekundové ručce oběhnout celý číselník za jedinou sekundu a měřit tak čas s přesností 1/100 sekundy.
Nejdražšími hodinkami byly Parmigiani Bugatti supersport za 7,5 milionu korun, osazené strojkem s úctyhodnou desetidenní rezervou chodu v pouzdře vyrobeném ze šesti safírových sklíček.


Dalším unikátem byl model Nabucco Twelve Cuore Caldo, jeden ze 76 kusů limitované edice Raymond Weil. Jeho design vyniká neobvyklým zpracováním číslice 12, které dává nový filozofický rozměr, a výtěžek z jeho prodeje putuje na podporu výzkumu a prevence dětské rakoviny.


Nejvýjimečnějšími hodinkami se staly MooN Galaxy z hodinářské dílny Schaumburg Watch. Díky svému mimořádně realistickému zobrazení měsíční fáze a číselníku s pravým meteoritem získaly na základě hlasování laické i odborné veřejnosti titul „Watch of the year 2015“.


Karel Krtička, pořadatel SEW a jednatel Medial agency s.r.o., má oprávněný důvod ke spokojenosti: „Letošní ročník byl na daleko vyšší úrovni než loňský, ať už v počtu návštěvníků, vystavovatelů a celkově kladných ohlasů, což nás těší. Naším cílem ale je, aby se stala z veletrhu mezinárodní událost, kde se budou prezentovat nejnovější hodinářské počiny, stanovovat se trendy tohoto oboru, budou se sem sjíždět ti nejlepší a Brno se stane Mekkou luxusních hodinek.“

Pozvánka SEW

16.9.2015

zveme Vás na výstavu výjimečných hodinek

Ve dnech 18. - 19. září se dočkáme druhého ročníku exkluzivní hodinářské akce SEW. V nádherných reprezentačních sálech Moravské galerie v Brně bude k vidění 14 expozic hodinářských značek, které jsou něčím opravdu výjimečné – designem, moderním technickým řešením, uměleckým zpracováním či bohatou historií. Slovy samotného ředitele Moravské galerie, jde o precizně řemeslně zpracované předměty, které představuje ve svých expozicích a snaží se, aby se jejich krása přenesla do každodenního života jejích návštěvníků.

Proto je tato výstava na rozdíl od klasických hodinářských veletrhů přístupná i široké veřejnosti. Té je věnován i doprovodný program sestavený ze série odborných přednášek od předních českých a zahraničních hodinářů, konstruktérů i majitelů úspěšných hodinářských značek. Vše doprovodí možnost změřit si přesnost chodu vlastních mechanických hodinek na časovém komparátoru, přičemž ten, jehož hodinky budou mít nejnižší odchylku, vyhraje zajímavou cenu. Návštěvníci se mohou zúčastnit volby „Nej“ hodinek veletrhu a získat ceny pro správně tipující. Nebo navštívit expozici časomír Moravské galerie v Brně přímo v objektu konání akce, a to s odborným výkladem.

 

 

Značka Raymond Weil samozřejmě na této akci nebude chybět. V naší expozici umístěné přímo u vchodu uvidíte např. legendární model Cuore Caldo Twelve vyrobený v limitované edici 76 ks, model Gibson guitar, inspirovaný designovými prvky elektrické kytary, nebo model Piper, inspirovaný aviatikou.
 

Co pro nás znamená jméno Raymond Weil?

21.1.2015

Podívejte se na video, 

ve kterém to naši kolegové z celého světa 

vyjádřili jediným slovem  ...

 

 

maestro limited edition

21.1.2015

maestro ... nová limitovaná edice

100ks luxusního chronografu 

na počest velkého muže 

a otce značky RW 

pana Raymonda Weila

Mistr Raymond Weil byl mimořádný muž, který dokázal zhmotnit své vize do podoby úspěšné hodinářské firmy fungující již téměř čtyři desetiletí. A tato firma je jedním z mála švýcarských rodinných podniků, který si pod vedením dědiců pana Weila do dnešní doby zachoval svoji nezávislost. Současným ředitelem je Elie Bernheim, Raymond Weilův vnuk, a jeho prvním velkým počinem v této funkci je nová limitovaná edice chronografu maestro – vyjádření díků předešlým generacím za jejich celoživotní dílo a přínos švýcarskému hodinářství.


V dubnu 2014 převzal Elie Bernheim firemní žezlo od svého otce Oliviera a stal se CEO rodinného podniku Raymond Weil. Podniku, kde hodinařina znamená mnohem víc než jen rodinnou tradici, stejně jako na začátku 70.let, kdy se jeho zakladatel s mimořádnou kuráží pustil do výroby prvních vlastních hodinek. A se stejnou kuráží se pustil Elie Bernheim do správy tohoto rodinného klenotu. Velkou dávku odvahy a nezávislosti prokazuje nejen v ekonomickém řízení podniku, ale i v oblasti hodinářského designu. Zde se snaží udržet tradici vysoce kvalitních, spolehlivých a propracovaných produktů. Přesně jako v případě chronografů z limitované edice maestro. Tyto hodinky představují veliký dík za celoživotní dílo pana Raymonda Weila a poctu, kterou společnost vzdává svému zakladateli.

Jsou osazeny mechanickým strojkem s automatickým nátahem, s časovou rezervou 42-hodin a s certifikátem COSC. Každý kus má přímo na strojku vyryté svoje pořadové číslo. Pouzdro v růžovém 18-ti karátovém zlatě má diametr 45mm a na číselníku podpis pana Raymonda Weila. Tlačítka po obou stranách korunky slouží k obsluze chronografu.
Všechny detaily souzní v dokonalé harmonii ožívající pod taktovkou hodináře, který miluje své řemeslo stejně jako hudbu. Strojek dekorovaný rytinou "côtes de Genève" a monogramem RW ladí s perfektně propracovanými designovými prvky hodinkového pouzdra a vše skvěle zapadá do leštěné skříňky z masivního dřeva olivovníku zdobené podpisem pana Raymonda Weila.

A protože jde o skutečně unikátní hodinářský kousek, byl vyroben v limitované edici pouhých 100 ks. Je tedy stejně vzácný jako hodnoty, které reprezentuje. Hodnoty nejen hodinářské, ale i rodinné, díky nimž se podařilo nezávislý podnik pana Weila vybudovat do podoby, se kterou by byl zajisté spokojen.
 

PF 2015

22.12.2014

Přejeme Vám klidné Vánoce

a krásný rok 2015

 

 

 

... ať se Vám splní Vaše nejtajnější přání

Nová kolekce TOCCATA

27.3.2014

S letošním jarem zazněla z dílny RAYMOND WEIL nová kompozice … toccata … nová kolekce pánských i dámských quartzových hodinek je stejně lehká a svěží jako jarní vánek a stejně energická jako její hudební jmenovkyně.

 

Toccata má velký potenciál: svým nenáročným provedením je schopná oslovit široké spektrum zákazníků, kvalitou odpovídá nejvyšším švýcarským standardům a stylem zůstala věrná hudebně hodinářské tradici rodinné značky Raymond Weil.
RAYMOND WEIL svou prací vzdává hold zdrojům své inspirace a oslavuje ty, kteří stojí za každým velkým hudebním dílem – skladatele.

 

Kvalitní zpracování a střízlivý design kolekce toccata reprezentují odvahu a kreativitu této švýcarské značky. Dynamiku celé kolekci dodává přítomnost dámských i pánských modelů, která vynikne zejména díky jejich elegantnímu a jednoduchému nadčasovému stylu.

 
Hodinky jsou vybaveny quartzovým strojkem – výbornou kombinací kvality a cenové dostupnosti. Kulaté pouzdro může mít jednu ze tří velikostí 29, 39 a 42 mm a vyrábí se ve dvou variantách povrchové úpravy: leštěná ocel nebo PVD zlacení žlutým zlatem.


Jemné linie pouzdra perfektně ladí se zaobleným tvarem safírového sklíčka, charakteristickým pro tuto kolekci. Ručky na číselníku pracují s přesností a grácií taktovky dirigenta řídícího perfektně sehraný orchestr hodinových koleček. V dokonalém taktu tančí ručky na dámském číselníku mezi diamanty zdůrazňujícími jemnou ženskou energii. Vytříbenou elegancí se vyznačují modely s galvanickým číselníkem, který je dokonale sladěný s koženým řemínkem i s kovovým tahem. A velké grand-finále patří modelu z leštěné oceli se stříbrným číselníkem broušeným do sametově paprskového efektu, jehož stylovou vytříbenost podtrhuje malý ukazatel sekund u číslice 6 … klasické, moderní, elegantní.


Díky kolekci Toccata otvírá RAYMOND WEIL svoji nabídku širší veřejnosti a rozšiřuje dostupnost švýcarských hodinářských produktů i v nižších cenových hladinách, bez nutnosti šetřit na kvalitě a přesnosti. Slovy hudebního klasika: tato kolekce je oslavou uměleckého ducha, který se odráží v melodiích našich všedních dní, jenž jsou umělecky stejně hodnotné jako ty nejkrásnější symfonie…
 

FREELANCER LADY URBAN BLACK

12.11.2013

Výjimečný šperk - elegantní a odvážný černočerný
freelancer Lady Urban Black vstoupil do řady hodinářských klenotů RAYMOND WEIL.

Fantazie černých diamantů na lunetě v rámu černého pouzdra potaženého černým PVD filmem. Tento mimořádně ženský model je úžasnou kombinací hodinářského know-how, černých kosmických materiálů s diamantovým leskem a vytříbeného stylu.

Lady Urban Black na první pohled upoutá svým elegantním a tajemným vzhledem. Hluboká čerň dává vyniknout souhře unikátních materiálů – světlo odrážející se z jednotlivých designových prvků se rozkládá ve škále od antracitově šedé po absolutní černou. Čerň těchto hodinek je opravdu absolutní – černé jsou i diamanty na lunetě a číselníku, celkem je jich 86.


Raymond Weil poprvé nabízí dámský model v pouzdře s černým PVD. Tuto povrchovou úpravu má i pouzdro s diametrem 38 mm i překlápěcí spona na řemínku. Černou barvu má i číselník, arabské číslice, ručky a kožený řemínek se žraločím vzorem. Jedinou výjimku tvoří otvor u číslice 12, ve kterém je vidět mechanický strojek s automatickým nátahem.

« Velmi černý a velice šik », freelancer Lady Urban Black je velmi osobitou interpretací vytříbeného stylu, který v módním světě nese označení “urban”.


freelancer Lady Urban Black

Modelové číslo: 2750 BK1 05208
Strojek: mechanický s automatickým nátahem – RW4200
Rezerva chodu: 38 hodin
Kameny: 26
Funkce: hodiny, minuty, sekundy
Pouzdro: okrouhlé, ocel+černé PVD, 86 černých diamantů
Diametr: 38mm
Výška: 9.65mm
Korunka: ocel+černé PVD,vroubkovaná s monogramem RW
Sklíčko: safírové s dvojitou antireflexní vrstvou
Číselník: černý s otvorem u číslice 12
Indexy: černé aplikované arabské číslice
Ručky: černé ocelově lesklé
Zadní víčko: šroubovací se safírovým sklíčkem
Řemínek: černá telecí kůže se vzorem žraločí kůže
Přezka: překlápěcí se dvěma bezpečnostními tlačítky, černé PVD
Vodotěsnost: 10 ATM
 

 

THE RAYMOND WEIL INTERNATIONAL PHOTO CONTEST 2013

30.9.2013

8.ročník mezinárodní fotosoutěže, do které se mohou přihlásit amatérští i profesionální fotografové z celého světa začíná.

Tato akce se u Raymond Weil stala už tradiční a nedílnou součástí jeho bohatého programu na podporu umění a mladých začínajících umělců. Od roku 2006 se každoročně otvírá tato soutěž všem (tedy amatérským i profesionálním) fotografům a díky internetu, se jí mohou zúčastnit soutěžící z celého světa.

Letošní ročník na www.raymond-weil.com začíná v úterý 1.října. Jeho téma je lidem u Raymond Weil obzvláště milé a jejich sdrci velmi blízké – je to „hudba“.
Registrace fotografií končí 29.listopadu 2013 v 11:00 hod. Poté odborná porota vybere vítěze a nominuje 20 fotografií na cenu The Public’s Choice Award. Tyto fotografie budou vystaveny na stránkách www.raymond-weil.com a o jejich vítězi rozhodne veřejné internetové hlasování.
Vyhlášení vítězů proběhne 21.ledna 2014. Cenou pro hlavního vítěze Grand Prize je 5 000,- USD, propagace v mezinárodních mediích a příležitost vystavit vlastní fotografie na Baselworld 2014 na stánku Raymond Weil. Cenou pro vítěze Public’s Choice Award jsou hodinky Raymond Weil a propagace v mezinárodních mediích.

Loňskou vítězkou se stala Ana Maria Cortesão a její černobílá fotografie, kterou pořídila na dálnici cestou na prázdniny. Kromě 5 000,- USD dostala také příležitost vystavovat ve svém rodném Portugalsku ve známé výstavní síni Galeria 111 v Lisabonu. Její výstava začíná 15.listopadu 2013.

 

 

Raymond Weil s radostí očekává účastníky nového ročníku a těší se na vaše fotografie.


 

 THE RAYMOND WEIL INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY CONTEST 2013
Pravidla:

Časový plán
Zahájení: úterý, 13.října 2013
Ukončení registrace: pátek, 29.listopadu 2013, 11:00 hod
Hlasování odborné poroty o vítězi Grand Prize: 2.prosince 2013 – 12.prosince 2013
Hlasování odborné poroty o nominacích na Public’s Choice Award: 2.prosince 2013 – 12.prosince 2013
Hlasování veřejnosti o vítězi Public’s Choice Award: 18.prosince 2013 – 20.ledna 2014
Vyhlášení vítězů: úterý, 21.ledna 2014

Požadavky:
Téma: hudba
Maximální počet přihlášených fotografií jednoho účastníka: 1
Format: pouze JPG
Rozměr: maximálně 1600 x 1600 pix
Velikost: maximálně 1 Mb,
Rozlišení: minimálně 72 dpi (menší rozlišení nebude akceptováno – prosím, vezměte na vědomí, že od vítěze se bude požadovat originál soutěžního snímku v rozlišení 300 dpi)

Ceny:
Pro vítěze Grand Prize:
- 5 000,- USD
- výstava na Baselworld 2014 na stánku Raymond Weil
- propagace v mezinárodních mediích
Pro vítěze Public’s Choice Award:
- hodinky Raymond Weil
- propagace v mezinárodních mediích


Oficiální porota:
Odborná porota složená z profesionálů v oblasti fotografie a komunikace.

Pravidla:

Další podrobnosti a kompletní pravidla soutěže hledejte na:

http://www.raymond-weil.com/EN/Photography-Competition-2013/Take-Part.html
 

3-letá záruční doba na hodinky Raymond Weil

1.5.2013

Pro členy RW klubu nachystal Raymond Weil příjemné překvapení.

Raymond Weil připravil pro členy svého klubu prvomájové překvapení. Od 1.5.2013 se všem členům RW klubu prodlužuje dvouletá záruční doba na 3 roky.

Pokud jste si tedy 1.5.2013 nebo později zakoupili hodinky Raymond Weil, neváhejte a …

- zaregistrujte se do RW klubu na stránce www.raymond-weil.com
- vytiskněte PDF.certifikát se seriovým číslem Vašich hodinek
- uschovejte certifikát a řádně vyplněný záruční list, pro případnou budoucí reklamaci

 

Prodloužená záruka se vztahuje i na hodinky zakoupené před 1.5.2013, pokud jsou ještě v záruční době a nejsou v relamačním řízení.

NOVÝ ČLEN SYMFONIE RAYMOND WEIL

16.3.2013

Zajímavá kombinace barev černá / červená spolu s tradičním tvarem pouzdra Freelancer oživí a omladí stávající kolekci hodinek Raymond Weil

Freelancer Urban Black
Nečekaná a okouzlující černočerná linka se jako mávnutím kouzelného proutku objevila v partituře RAYMOND WEIL. Svým moderním stylem tento první černý PVD freelancer zvaný Urban Black jakoby otevřel okno do budoucnosti své mateřské kolekce. Uvádí nás do zcela nového pulsujícího života velkoměsta, kde má smysl a jedinečnost každý moment, i ten nejkratší jako pauza mezi notami.
Freelancer si své jméno zasloužil svou příslušností k jedné z posledních nezávislých hodinářských značek ve Švýcarsku. Tato řada se vyvíjí již několik let a přes svoji jistou atraktivitu se od ostatních liší především uvolněným a přitom elegantním stylem. Charakteristické jsou pro ni nezvykle zešikmené hrany a „přišroubované“ grafické aplikace na číselníku. Chronograf freelancer se jako nejslavnější model kolekce objevil už v mnoha provedeních s různými číselníky, ručičkami i náramky, ale vždy ve velice inovativním avantgardním stylu.
Chronograf roku 2012 má pouzdro s diametrem 42mm pokryté černou PVD vrstvou. Jeho černý galvanický číselník má 8 luminiscentních arabských číslic se stříbřitým okrajem. Jeho design je nepřehlédnutelný a stejně silný jako granátová červeň jeho ručiček a číslic na stupnici tachomertu. Šroubky na číselníku, které se staly častým grafickým symbolem celé kolekce, zde slouží k pevnému uchycení aplikace kolem otvoru datumovky tradičně zobrazující tři číslice. Dva malé ukazatele jsou pěkným detailem číselníku poskytujícím dobrý přehled o měřených parametrech – ukazatel 30 minut u číslice 12 a ukazatel 12 hodin u číslice 6. Nezvyklé a originální je seříznutí těchto ukazatelů v oblasti kolem menšího ukazatele sekund u číslice 9, což mu jakoby navracelo jeho velikost. S graficky bohatým číselníkem kontrastuje čisté, stroze řešené pouzdro s průhledným zadním víčkem odhalujícím krásu pulzujícího mechanického strojku. Strojek má rezervu chodu 46 hodin a „zdobí“ ho 25 rubínů. Oscilující závaží se pro svůj part zahalilo do slavnostní černé, stejně jako celé pouzdro a překlápěci přezka. Jejich neobyčejně tvrdý PVD plášť dává vyniknout vybrané jemnosti řemínku z matné černé teletiny. Elegance a komfort se prolínají celou partiturou tohoto modelu.
Není pochyb, že inovativní a odvážný freelancer Urban Black bude hrát hlavní part v symfonii RAYMOND WEIL 2012.
 

Mezinárodní fotosoutěž RAYMOND WEIL

5.11.2012

Tato mezinárodní soutěž je otevřená všem začínajícím talentům i zkušeným fotografům z celého světa. Její první kolo bude ukončelo 30. listopadu 2012.
Letošní téma zní: PŘESNOST JE MOJÍ INSPIRACÍ

Časový plán:


Zahájení soutěže: 1.října 2012
V tento den je zahájena registrace soutěžících na internetové stránce:


http://www.raymond-weil.com/EN/Photography-Competition-2012/All-About.html


Ukončení soutěže: 30.listopadu 2012, 12:00 hod

Hlasování poroty: 3.12.2012 – 14.12.2012
Porota vybere 20 fotografií, které postoupí do dalšího kola.

Online hlasování: 19.12.2012 – 20.1.2013 12:00 hod
Fotografie dvaceti finalistů budou zveřejněny na Facebooku a uživatelé Facebooku budou mít příležitost zvolit vítěze. Autor fotografie, která dostane nejvíc hlasů, se stane vítězem soutěže.

Vyhlášení vítězů: 21.1.2013
Porota na základě výsledku Facebookového hlasování vyhlásí výherce soutěže "RAYMOND WEIL International Photography Contest”.

 

Požadavky:


- Téma: Přesnost je mojí inspirací
- Maximální počet přihlášených fotografií: 1
- Formát: pouze JPG
- Rozměr: maximálně 1600 x 1600 pixel
- Velikost: maximálně 1Mb
- Rozlišení: 72 dpi (menší rozlišení nebude akceptováno – prosím, vezměte na vědomí, že od vítěze se bude požadovat originál soutěžního snímku v rozlišení 300 dpi)
 

Hlavní cena:


Výherce soutěže The RAYMOND WEIL International Photography Prize od poroty získá:
- 5 000,- USD
- výstavu ve známé umělecké galerii
- propagaci své práce prostřednitvím značky RAYMOND WEIL


Oficiální porota:


Porota je složená ze zaměstnanců firmy RAYMOND WEIL, z lidí spojených s touto značkou a z umělců.
 

Pravidla soutěže:


Kompletní pravidla soutěže jsou na této adrese:
http://www.raymond-weil.com/EN/Photography-Competition-2012/Rules-and-Regulations.html

Raymond Weil 2012 Tour Lubomír Brabec

20.7.2012

Díky luxusní švýcarské hodinářské společnosti Raymond Weil zazní Moravou hudba slavných kytarových virtuosů.

Raymond Weil je velkým hudebním mecenášem, podporuje mladé začínající hudebníky i proslulé umělce celého světa. V České republice si pod svá křídla vzal známého kytaristu Lubomíra Brabce.


Jejich první velký společný projekt nese název Raymond Weil 2012 Tour. Je to podzimní turné po dvanácti moravských městech, na kterém Lubomír Brabec sólově zahraje díla barokního hudebníka Leopolda Silvia Weisse, španělských skladatelů z období hudebního romantismu Fernanda Sora a Issaca Albénize a skladby dvou výrazných osobností moderní kytarové historie Francisca Tárregy a Heitora Villa-Lobose.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termíny a místa konání koncertů:

13. září - čtvrtek       Olomouc
18. září - úterý          Nové Město nad Metují
19. září - středa        Králíky
20. září - čtvrtek       Česká Třebová
24. září - pondělí      Hlinsko
25. září – úterý         Břeclav
26. září - středa        Hranice
27. září - čtvrtek        Uherský Brod
11. říjen – čtvrtek      Brno
17. říjen – středa      Kroměříž
18. říjen – čtvrtek     Ostrava Poruba
19. říjen – pátek       Nový Jičín

Jasmine

18.10.2011

Za zpěvu ptáků v zahradě zvané RAYMOND WEIL právě rozkvetla nová květina. Silná, smyslná a přesto delikátní … jasmine … nová exkluzivní dámská řada slavné švýcarské hodinářské značky ozdobená svojí jemností – nádherná kytka něžně kvetoucí na ženském zápěstí.

Jasmine, jméno vonící tajemnými dálkami Asie a Orientu, zosobnění ženské jemnosti a elegance. Má mnoho významů … čínské křestní jméno „Jian Ming“ jehož první část znamená dobré a krásné. Královna květin z Indických zahrad kde byla v dávných časech kultivována. Nebo něžný a jemný šíp, kterým hindský bůh lásky Kama protíná srdce milenců … můžete si vybrat, název jasmine mluví sám za sebe.

Řada jasmine zůstala věrná tradici své značky a zachovala si všechny prvky charakteristické pro dámské hodinky RAYMOND WEIL: pouzdro smyslně zaoblených tvarů, ladně splývající okraje lunety, ve šperkové verzi ozářené leskem diamantů, náramek jemně objímá zápěstí a zvýrazňuje jeho eleganci, číselník krášlí modře malované ručičky ve tvaru něžných lístků – jasmine vyzařující klasiku, módu a exkluzivitu je vším co potřebuje současná žena ve stylu RAYMOND WEIL.

Avšak stylové ženy bývají proměnlivé jako květiny v zahradě. Stejně i jasmine může být automat či quartz, s diametrem 29 či 35 mm, s diamanty nebo bez, z nerez oceli nebo růžového zlata. jasmine dokáže rozzářit oči žen z Východu i Západu. Nová verze na koženém řemínku se perfektně hodí pro večer strávený ve víru velkoměsta, její zlaté pouzdro s diamanty zazáří jako bengálské ohně.

Jasmine je víc než symbolem ženy, je poctou její kráse...

Lubomír Brabec

26.9.2011

Už podle názvů jednotlivých kolekcí (Verdiho Nabucco, Mozartův Don Giovanni) je zřejmé, že Raymond Weil je od dob svého založení oddán umění a kultuře. Celá společnost má velmi úzký vztah k hudbě.

Vyrábí mimo jiné i unikátní modely hodinek věnované slavným hudebníkům a je partnerem mnoha hudebních událostí mezinárodního významu. Jako aktivní patron umělců podporuje i mladé talenty. Například prostřednictvím ceny pro mladé fotografy “Raymond Weil International Photography Prize”, která se stala jednou z nejvýznamnějších mezinárodních fotografických akcí, a to nejen díky vysokým odměnám pro výherce nebo atraktivním partnerům (Aperture, Paris Photo, Artforum atd.), ale hlavně proto, že zde získaná ocenění v duchu filozofie společnosti poskytují dlouhodobou a spolehlivou podporu mladým umělcům.
 

I v České republice hodlá firma Raymond Weil jít svojí cestou a rozhodla se navázat spolupráci s vynikajícím umělcem světového jména – kytaristou Lubomírem Brabcem. Ten patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti. Už po desetiletí se svojí klasickou kytarou dobývá úspěchy na nejvýznamnějších pódiích doma i ve světě,. Je proslulý svou až posedlostí vyhledávat pro své koncerty neobvyklé prostředí a nevšední dramaturgii. Veřejnost pak vždy zaujme vysokou uměleckou úrovní.

Svým přístupem k posluchačům tak řečené vážné hudby předběhl obecné zvyklosti o jeden režim. Svými koncerty rozšiřuje hranice, setkává se v nich hudba velmi odlišných typů a plánovitě zařazuje experiment. Nejenom virtuózně ovládá svůj nástroj, ale dovede i poutavě hovořit. Na prestižních podiích vystupuje s nejrenomovanějšími sólisty, komorními soubory i orchestry. Kvalita jeho výkonů přitahuje široké koncertní publikum. Lubomír Brabec se též angažuje na poli badatelském. Soustavně vyhledává v archivech dosud neobjevenou a neznámou tvorbu. Jeho zásluhou zaznělo v obnovených premiérách mnoho skladeb, které po staletí ležely v zapomnění v archivech.

Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky, a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Pozornost medií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

Lubomír Brabec má na svém zápěstí hodinky řady Freelancer, které již podle svého názvu charakterizují základní rysy jeho osobnosti i filozofii značky Raymond Weil – nezávislost a svobodné smýšlení.
 

Raymond Weil zavítá do Orloje

23.1.2011

Tolik atraktivní šestisté výročí české hodinářské ikony, Pražského orloje, přilákalo mnoho pozornosti. A jelikož se jedná o opravdu významnou událost, proběhne v rámci oslav i unikátní světová výstava Umění řemesla hodinářského.

Dveře Staroměstské radnice se návštěvníkům výstavy otevřou 5. února a v prostorách Křížové chodby a Rytířského sálu jim dovolí obdivovat klenoty nevyčíslitelné hodnoty až do 29. března. Věhlas české památky a jedinečných hodin s astronomickými komplikacemi přilákal i ženevskou značku Raymond Weil.

Byl to právě pan Raymond Weil, kdo se rozhodl v roce 1976 založit rodinou hodinářskou značku pod svým jménem. Od svých začátků se snažil ctít řemeslnou tradici, která je hlavní doménou rodné Ženevy. Kvůli ohromné poptávce po hodinkách však přešel na průmyslovou výrobu, náramkovým hodinkám však vdechl zcela jedinečnou identitu, kterou vzdával hold světu vážné hudby. Tím prokázal nejenom svou originalitu a cítění pro detail, ale také velmi dobré marketingové schopnosti.

Asi nejkrásnějším příkladem bylo uvedení modelu Amadeus, který je součástí expozice značky, na přelomu let 1983 a 1984, která spojila své jméno se snímkem Miloše Formana o W.A. Mozartovi. Po boku velmi jemných a decentních hodinek Amadeus se v Křížové chodbě objeví dvojice zástupců linie Fidélio, která vznikla o dva roky později. Právě v hodinkách pojmenovaných po jediné opeře Ludwiga van Beethovena se zrcadlila toliko požadovaná čistota a elegance ryze společenských hodinek. Roku 1986 se na scéně objevila řada Othello, dva roky po ní Traviata a v roce 1990 letos vzkříšený Parsifal. Právě posledně zmíněná linie pojmenovaná dle opery Richarda Wagnera odstartovala u ženevské firmy éru mechanických kalibrů a na výstavě se bude reprezentovat chronografem sport-chic charakteru, který využívá tradiční kalibr ETA Valjoux 7750. Těmto hodinkám z roku 1993 bude asistovat o rok mladší Parsifal GMT se čtvrtou zlatou ručkou indikující čas v druhé časové zóně. Ze stejného roku je i zlacený model Tradition Automatic poháněný automatickým kalibrem.

Ohromnou ikonou značky se v roce 2002 staly obdélníkové a na svou dobu obří hodinky Don Giovanni Cosi Grande a o pět let později vysoce maskulinní Nabucco nazvané podle známého chóru z pera Giuseppe Verdiho. Právě potrestaný prostopášník Don Giovanni zaujme specifickou komplikací, kterou je jumping hour neboli skokové zobrazování hodin v apertuře.

Expozici značky Raymond Weil uzavřou velmi tenké náramkové hodinky démonického vzezření – Méphisto z roku 1990.

Více informací naleznete na www.600letorloje.cz

Kurátor výstavy
Jan Lidmaňský
 

Parsifal

16.11.2010

20 let po svém uvedení na trh je znovuzrozený Parsifal opět hvězdou titulních stránek RAYMOND WEIL. V roce 2010 spatřila světlo světa staro-nová série - skvěle vyvedená reedice tohoto slavného modelu. Přestože zůstala věrná principům čisté elegance, kterou byla až dosud proslulá, nese i nepřehlédnutelné prvky odvážných moderních trendů. Celkový design řešený s vytříbeným vkusem zůstal zachován.

Parsifal se umí nechat vynést vysoko na vlně moderních trendů i poklidně splynout v harmonii s klasikou své éry a proto se právem stal vlajkovou lodí celé kolekce RAYMOND WEIL.

Na podzim 2010 se nová řada Parsifal bude těšit mimořádné veřejné i odborné pozornosti. Bude uvedena na trh s velkou slávou, kterou si její výjimečné postavení v rámci kolekce RW jistě zaslouží. 15. září budou velké oslavy jejího 20.výročí zahájeny spuštěním nového filmu, reklamou v tisku, internetovými stránkami na www.raymond-weil.com a projektem nazvaným “Parsifal Book”. Toto dílko pojednává o opeře Richarda Wagnera, která byla návrhářům RAYMOND WEIL inspirací pro stejnojmenný model hodinek. Různé akce konané na počest nové série proběhnou po celém světě: ve Spojených státech, Singapuru, Evropě i na Blízkém východě. Během oslav 20. výročí výjimečně úspěšného původního modelu Parsifal, RAYMOND WEIL nezapomene ani na podporu prodeje nové reedice 2010, od které se očekává, že dosáhne stejného úspěchu jako všechny čtyři generace jejích předchůdců.

Model Parsifal je poctou stejnojmenné opeře Richarda Wagnera, která mu byla velkým zdrojem inspirace. Má v sobě rytířského ducha i kus Wagnerova hrdiny. Má jeho lidské hodnoty, mezi nimiž vyniká odvaha, věrnost, spolehlivost, ušlechtilost a čistota. Jsou nadčasové a mimořádně důležité a potřebné v dnešním světě více než kdykoliv dřív. V široké škále dámských i pánských modelů Parsifal 2010 lze nalézt všechny tyto hodnoty sladěné v neopakovatelném stylu s mimořádnou grácií a elegancí.

Chronograf z růžového zlata s automaticky natahovaným mechanickým strojkem a černým celokoženým krokodýlím řemínkem je rafinovanou kombinaci odvážné a přesto diskrétní elegance. Pánské hodinky z nerezové oceli s ukázkovou jednoduchostí vynikají mezi ostatními svým propracovaným číselníkem a pozorností věnovanou detailům. Například v podobě zvětšovacího sklíčka nad datumovkou. Dámský model je vysoce atraktivní ve všech směrech. Jeho 66 diamantů na lunetě a číselníku vyzařuje mimořádnou osobitost, ať už na ocelovém nebo dvoubarevném pouzdře z oceli a zlata.

RAYMOND WEIL oslavuje dvacáté výročí řady Parsifal s velkou sebedůvěrou nabytou díky mimořádnému úsilí a práci na sobě a svém stylu. Jen výjimečným tvůrcům se podaří skloubit moderní design a klasické hodinářství v tak elegantní a působivý celek.